Uncategorized

TBMM’de "Spor Federasyonlarında Partizanlık" İddiaları

Ankara milletvekili Özcan Yeniçeri, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç‘ın cevaplandırması için “spor federasyonlarında partizanlık” iddiaları ile ilgili yazılı soru önergesi verdi.
TBMM Başkanlığına sunulan soru önergesi aşağıdaki gibidir:
“Ülkedeki Spor Federasyonlarının yöneticilerinin belirlenmesinde siyaset müdahalesi, özerklik ilkesinin göz ardı edildiği ve partizanlık yapıldığı sıklıkla iddia edilmektedir. 
Buradan hareketle;
1. Türkiye’de kaç adet spor federasyonu bulunmaktadır ve bunların kaçı özerktir?
2. 2013 Şubat itibariyla Türkiye’de bulunan spor federasyonları başkan, yönetim ve denetim, disiplin vs. kurulları içerisinde (asil ve yedek) 2002-2013 yılları arasında kamuda ve kamu ile ilgili kurum ve kuruluşlarda görev almış kaç kişi yer almaktadır, bunlar kimledir?
3. 2013 Şubat itibariyla Türkiye’de bulunan spor federasyonları başkan, yönetim ve denetim, disiplin vs. kurulları içerisinde (asil ve yedek) 2002-2013 yılları arasında Adalet ve Kalkınma Partisi’nden milletvekili aday ve aday adayı olan kişilerin sayısı kaçtır, bunlar kimlerdir?
4. 2013 Şubat itibariyla Türkiye’de bulunan spor federasyonları başkan, yönetim ve denetim, disiplin vs. kurulları içerisinde (asil ve yedek) geçmişte ve hali hazırda Adalet ve Kalkınma Partisi üyesi bulunan kişilerin sayısı kaçtır, bunlar kimlerdir?
5. 2013 Şubat itibariyla Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi kurul ve konseylerinde (asil ve yedek) geçmişte ve hali hazırda Adalet ve Kalkınma Partisi üyesi bulunan kişilerin sayısı kaçtır, bunlar kimlerdir?”

Yorumunuzu Paylaşın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: