spor hukuku Türkiye Futbol Federasyonu

TFF, Sağlık Kurullarının 9 Üyesinin İstifalarını Kabul Etti

Türkiye Futbol Federasyonu bugün yayınladığı açıklama ile, görülen lüzum üzerine Sağlık Kurulları’ndan (Sağlık Kurulu, Dopingle Mücadele Kurulu, Sağlık ve Performans İcra Kurulu ve Bölgesel Sağlık Birimleri) dokuz üyenin istifalarının kabul edildiğini duyurdu.

Türkiye Futbol Federasyonu bugün yayınladığı açıklama ile, görülen lüzum üzerine Sağlık Kurulları’ndan (Sağlık Kurulu, Dopingle Mücadele Kurulu, Sağlık ve Performans İcra Kurulu ve Bölgesel Sağlık Birimleri) dokuz üyenin istifalarının kabul edildiğini duyurdu.

Daha önce de yazdım. “İstifanın kabulü” şeklinde bir kural, düzenleme yok. İstifa dilekçesi TFF’ye teslim edildiği anda, istifa eden kurul üyesinin kurulla ilişiği kalmaz.

Sağlık kurullarından özellikle Dopingle Mücadele Kurulu dikkat çekiyor.

Bu kurul, bütün sezon yattıktan sonra Beşiktaş ve Osmanlıspor’a müsabaka dışı doping kontrolü uygulayınca gündeme oturmuştu. Hukuka uygun işlem yapmasına rağmen, yoğun baskılar sonucu kurul üyeleri istifa etmişlerdi. Ardından yeni bir kurul oluşturulmuştu. İstifa eden üyelerin önemli bölümü tekrar atanmışlardı.

Bugün bu kurulun bazı üyelerinin istifaları kabul edildi.

Peki kimlerin istifaları kabul edildi? Kaç kişinin FETÖ ile ilgisi varmış? Kurulda kimler kaldı?

TFF’nin Internet sitesinde Dopingle Mücadele Komisyonu’nun sayfasına baktım. Yakın zamana kadar kurul üyelerinin isimleri sayfanın başında yayınlanıyordu. Bugün kurul üyelerinin listesi yok. Liste kaldırılmış. Kurulun sadece birkaç üyesinin istifası kabul edildi ise, diğer üyeler nerede? Neden kurul listesi siteden kaldırıldı?

Yorumunuzu Paylaşın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: