Türkiye Futbol Federasyonu

TFF, Menajerlerle İlgili Kayıtları Açıklamaya Hazır Mı?

TFF, Mart ayı sonunda menajerlerin taraf olduğu işlemlerin listesini ve menajerlerle yapılan tüm ödemelerin toplamını yayınlamak zorunda.

TFF, FIFA mevzuatını dikkate alarak menajerlik sistemini değiştirdi. TFF, 2015 yılında Futbol Menajerleri ile Çalışma Talimatı’nı yayınladı. TFF, zaman içinde bu Talimat’ta önemli değişiklikler yaptı.

Bu Talimat, FIFA düzenlemeleri ile uyumlu değil. Talimatın bazı düzenlemeleri Türk hukukuna aykırı. Buna rağmen Talimat uygulanmaya devam ediyor.

Bu Talimat’ın en dikkat çekici düzenlemelerinden biri, şeffaflıkla ilgili.

Talimat’ın “Bilgi Verme ve Yayınlama” başlıklı 12’nci maddesinde ilginç bir hüküm var. Bu düzenlemeye göre,

Lisanslı menajerlerin listesi TFF resmi internet sitesinde yayınlanır. Her takvim yılının Mart ayı sonunda, menajerlerin dahil oldukları her bir işlemin listesi TFF resmi internet sitesinden yayınlanır. Ayrıca, TFF’ye tescilli futbolcuların ve kulüplerin menajerlere yaptığı tüm ödemelerin toplamı, kulüp bazında ayrı ayrı olmak üzere, her takvim yılının Mart ayı sonunda TFF resmi internet sitesinde yayınlanır.

TFF’nin menajerlerin işlemleri ile ilgili listelerini yayınlamasını heyecanla bekliyoruz. Bu listelerin gerçeğe uygun olup olmadığını birlikte değerlendireceğiz.

Yorumunuzu Paylaşın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: