spor hukuku

Türkiye Atletizm Federasyonu’ndan TOHM Duyurusu

Türkiye Atletizm Federasyonu, Türkiye Olimpik Hazırlık Merkezleri’ne (TOHM) ilk kez kayıt yaptırmak isteyen sporculara yönelik duyuru yayınladı.

Önce federasyonun duyurusunda yer alan bir yanlışı düzelteyim.

Duyuruda, Spor Genel Müdürlüğü TOHM Değerlendirme komisyonu’nun sporcuları belirleyeceği belirtilmiş. Oysa bugün Spor Genel Midürlüğü yok. Genel Müdürlük lağvedildi. Onun yerine Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü kuruldu.

Seçim süreci ile ilgili birkaç husus daha var.

Federasyon, aday sporcuları sadece 2 ay boyunca elde edilen dereceleri temel alarak belirleyecek. Oysa en az bir senelik performans dikkate alınması beklenirdi.

Bu ilanın okulların açılmasından sonra verilmesi de ilginç. Keşke dönem başlamadan ilan ve seçme süreçleri bitirilseydi! Federasyon, seçimi ne zaman yapacak? Seçilen öğrenciler, dönem bitmeden mi TOHMlar’a geçiş yapacaklar? Sporcular ne zaman TOHM’da kalmaya başlayacaklar?

Umarım süreç, öğrenciler zarar görmeden sonuçlanır.

Federasyonun duyurusunu Olimpik Hazırlık Merkezlerinin Kuruluş, Çalışma, Görev, Yetki ve Sorumluluk Yönetmeliği‘ni dikkate alarak okumakta fayda var. Sporcular, kendilerini neyin beklediğini öğrenmeliler.

Federasyonun duyurusu aşağıdadır:

Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanlığı TOHM Kurulu 2019 ara dönemde TOHM’ a ilk kez kayıt yaptıracak aday sporcuları belirleyecektir. 05.01.2019 – 06.03.2019 tarihleri arasında Atletizm Federasyonu Başkanlığı Faaliyet Programında yer alan (Olimpik Deneme, Türkiye Şampiyonaları, Seyfi Alanya Atmalar Kupası, Yürüyüş Türkiye Şampiyonası ve Uluslar arası yarışmalarda) aşağıda belirtilen TOHM Baraj derecelerini geçen sporcuların Ön Kayıt formunu doldurarak en geç 12.03.2019 tarihi saat: 18.00’ a kadar (himmetoyar@hotmail.com) adresine göndermeleri gerekmektedir. Belirtilen tarihten sonra yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

Spor Genel Müdürlüğü TOHM Değerlendirme komisyonu, Ön kayıt formunu doldurarak müracaat eden aday sporcular arasından kontenjan dahilinde kriterlere uygun olan sporcuları belirleyecektir. Spor Genel Müdürlüğü TOHM Değerlendirme komisyonu tarafından belirlenen sporcu listesi TOHM bulunan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüklerine gönderilecek ve TAF resmi web sitesinde yayınlanacaktır.

Mart 2019 Ara dönemde TOHM İlk kez kayıt yaptıracak sporcuların yaş gurupları: 1999 – 2000 – 2001 – 2002 – 2003 – 2004 şeklinde belirlenmiştir.

TOHM sporcularının tercih edeceği ilde ikamet etme ve antrenman yapma zorunluluğu vardır.

TOHM Bulunan İller: Ankara, Adana, Antalya, Bursa, Erzurum, İzmir, Kocaeli, Konya, Kayseri, Gaziantep, Mersin Samsun, Trabzon, Diyarbakır,Antalya, Sakarya olarak belirlenmiştir. Müracaatlar belirtilen illerin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlükleri TOHM Koordinatörlüklerine yapılacaktır.

Kayıt formu

Ara dönem baraj dereceleri

Yorumunuzu Paylaşın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: