spor hukuku

Mustafa Taş Cengizhan Şimşek’e Yanıt Verdi

Doping cezalısı Cengizhan Şimşek, doping ihlali sebebiyle cezalı olduğu dönemde yarışmalara katılmış; Kırkpınar’ı kazanmıştı.

Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu yönetim kurulu, Şimşek hakkında tedbir kararı verdi. Şimşek bu kararın iptali talebiyle dava açtı. Mahkeme yürütmenin durdurulması kararı verdi.

Yürütmenin durdurulması kararından sonra Mustafa Taş davaya müdahale talebinde bulundu.

Cengizhan Şimşek, Mustafa Taş hakkında çok ağır bir mesaj yayınladı.

Mustafa Taş, Cengizhan Şimşek’e yanıt verdi.

Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu bu gerginliğe acilen müdahale etmeli!

Federasyon bu iki sporcu hakkında soruşturma açmalı ve sporcuları sosyal medya mesajları sebebiyle cezalandırmalı!

Federasyon ayrıca Cengizhan Şimşek’i disiplin kuruluna sevk etmeli! Disiplin kurulu, ceza süresinde yarışmalara katılan Cengizhan Şimşek’i cezalandırmalı!

Mustafa Taş’ın yanıtı aşağıdadır:

“Öncelikle Tüm Ülkeme Ramazan ayının hayırlı bereketli geçmesini diliyorum. Bildiğiniz üzere bir sürecin içerisindeyiz. Bugüne kadar SUSTUM.. SUSTURULDUM.. Güreş camiamız ve Türk sporu zarar görmesin, biz zarar görmeyelim diye cok uğraştım. Ama gördüm ki artık gün susma günü değil gerçeklerin ortaya çıkma günü. Benim davulla zurnayla kutlamaya gittiğim söylenmiş eğer bunu ispatlayamazsan omurgasızsın.

Buradan federasyon baskanı İbrahim TÜRKİŞ i Beledıye baskanı Recep GÜRKAN ı kamuoyuna açıklama yapmaya davet ediyorum. Kendilerine kesinlikle davul çalmasın basın toplantısıyla sade bir tören olsun dedim. Ve ben bu töreni oteleyebildiğim kadar öteledim. Yağlı güreş camiasının en üst isimleri bu sürecte şahidimdir.

Cengizhana gelınce.. Madem okadar tertemiz çıktın o sahaya ! ! ! neden Kırkpınar öncesi hazırlığı olan antrenman sürecinde test vermekten kaçtın ??? doping testinden 4 kere kaçan 38 tane bildirime cevap vermeyen 1 yıl ceza alıp cezasını bildiği halde bunuda kendısı kabul eden Cengizhan.. Cezan olmasına rağmen Siyasetle bir şekilde sahaya cıktın. ve birinci oldun. sonrasında ben temizim diyorsun.. Test vermediği sürede (Kırkpınar a hazırlık sürecinde) kötü yollara başvurup sonrasında temizlenip geldiğini bize nasıl inandıracaksın hadi seyirciyi kandırdın bizi nasıl kandıracaksın?? Şöyle anlatıyım araç kullanırken trafik polisi sizi durduruyor ve ihbari cekiyor durmuyorsunuz 1 değil! 2 degil ! 3 değil ! 4 kere!!!! Bir şöför trafikten neden kaçar? 1- Alkollüdür.
2- Ehliyeti yoktur.
3- Yasa dışı bir işle meşguldür.
4- Aranması vardır.

Ama her seferinde utanmadan mağdura yatıyorsun.. SUÇLUSUN Cengizhan.. Benmi dedim kullan benmi dedim KAÇ… Ben Mustafa TAŞ olarak bu saatten sonra gemileri yaktım belgelerle bi vıdeo cekıcem cengizhanda arkadasındaki güçlerde biraz delikanlıysa HODRİ MEYDAN…”

Yorumunuzu Paylaşın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: