spor hukuku

TFF, Fatih Terim’i Korudu mu?

Kamuoyu uzun zamandır Fatih Terim’i tartışıyordu.

Son birkaç hafta içinde bu tartışma şiddetlenmişti. Terim’in restoran basması, ardından basın toplantısında bu davranışını ve devlete, hukuka başvurmamasını gerine gerine savunması toplumun sabrını taşırmıştı.

Türkiye Futbol Federasyonu dün bir bildiri yayınladı ve Terim ile anlaşarak yollarını ayırdığını açıkladı.

Fatih Terim’in TFF’deki son dönemini yakından takip edenler, TFF’nin Terim’in sözleşmesini feshetmek yerine, onunla anlaşmasının gerekçesini merak ediyorlar.

Terim döneminde milli takımda ilginç olaylar yaşandı.

Bir futbolcu başka bir futbolcusunun odasını silahla bastı. Futbolcular prim krizi çıkardılar. Arda Turan bir gazeteciye saldırdı.

Bütün bu olaylarda Terim üç maymunu oynadı. Bütün sorulara yanıt vereceğini söyledi ama hiçbir zaman doyurucu açıklama yapmadı. Fatih Terim, “Türkiye Futbol Direktörü” unvanının gereğini yerine getiremedi. TFF, performans yetersizliği sebebiyle Terim’in sözleşmesini feshedebilirdi. Feshetmedi.

Terim birkaç hafta önce bir olaya karıştı. Terim, basın toplantısında, bu davranışı TFF Futbol Direktörü olarak yapmadığını belirtti. Ancak Terim’in bir restoranda olay çıkarması ve ardından basın toplantısında söyledikleri duruma göre fesih sebepleri olarak değerlendirilebilirdi.

Terim son olarak, eski milli futbolcu Rüştü Reçber’e TFF Futbol Direktörü sıfatı ile bir mektup gönderdi. Bu mektuptaki ifadeler, Terim’in TFF’den gönderilmesi için yeterli idi. TFF, Terim’in sözleşmesini feshetmedi.

Terim’in, fesih sebebi sayılabilecek onlarca davranışına rağmen TFF’den gönderilmemesi hep şüpheyle karşılandı. Bugün ise şu sorunun cevabını merak ediyoruz: TFF, Terim’e sözleşmesini sona erdirirken ne kadar ödeme yaptı? Terim’in çıkış paketi ne oldu?

Bu sorunun cevabı gizli tutulamaz. TFF bir kamu kurumudur. Harcamalarının hesabını vermek zorundadır.

Yorumunuzu Paylaşın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: