spor hukuku

“Futbolda Cinsel Şiddet ve Cinsiyet Ayrımcılığı” Sempozyumu

Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği futbolda üretilen cinsel şiddet söylemleri ve cinsiyetçi tezahüratlara karşı farkındalık yaratmak için 13-14 Mayıs 2017 tarihinde “Futbolda Cinsel Şiddet ve Cinsiyet Ayrımcılığı” konulu bir sempozyum düzenliyor.

Heinrich Böll Stiftung Derneği’nin destekleriyle gerçekleşen sempozyumun düzenleyicileri arasında; Kadınlar için Spor ve Fiziksel Aktivite Derneği (KAFSAD) ve Kadir Has Üniversitesi Spor Çalışmaları Merkezi de bulunuyor.

Sempozyumda “Sporda Cinsiyet Ayrımcılığı Karşıtı Politikalar”, “Futbol ve Cinsel Şiddet”, “Tribünlerde Kullanılan Cinsel Şiddet Dili”, “Medyada Cinsel Şiddet Dili”, “Kadın Futbolu”, “Futbolda Kadın Hakemler ve Yönetim Sorunları”, “LGBTI+ Futbolu ve Ayrımcılık”, Sporda Çocuk İstismarı ve Çocuk Koruma Programları”, “Engelli Kadın Sporcuların Yaşadığı Ayrımcılık ve Mücadele Yöntemleri”, “Spor Kulüplerinin Alt Yapılarında Yaşanan Ayrımcılığın Hukuki Boyutları” gibi birçok konu tartışılacak.

Kadir Has Üniversitesi’nde gerçekleşecek sempozyumla ilgili detaylı bilgiye http://futbolherkesicindir.blogspot.com.tr/ linkinden ulaşılabilir.

Herkese açık sempozyuma katılım için http://p2.khas.edu.tr/scmkayit/ adresindeki formun doldurulması yeterli.

NOT:

Sempozyum kitabı yayınlandı: https://cinselsiddetlemucadele.org/wp-content/uploads/2018/10/sempozyum-kitap-online.pdf

Sempozyum kitabına basılı ulaşmak için bilgi.csmd@gmail.com adresine, iletişim bilgilerinizi ve bu alanla ilişkinizi içeren bir mail atabilirsiniz.

Yorumunuzu Paylaşın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: