spor hukuku

E-Spor Fransa’da Reality Show Olacak

Fransa’da TF1 kanalı e-sporu farklı bir mecraya taşımak üzere. Şirket, e-spor temalı bir reality show programı yayınlayacağını duyurdu. TF1, Nisan ve Mayıs aylarında “Gaming Inside Experience” isimli bir program yayınlayacak.

Elektronik spor (e-spor) son yıllarda büyük mesafe aldı ve milyonlarca dolarlık bir sektör haline geldi. E-sporcular büyük paralar kazanmaya başladılar. Şirketler pastayı büyütmek ve pastadan daha büyük pay kapmak için kıyasıya rekabet ediyor.

Televizyon şirketleri de e-sporun gördüğü ilgiden faydalanmak istiyor. Bu şirketler büyük turnuvaları yayınlıyor; kulüpler ve sporcular hakkında programlar hazırlıyor.

Fransa’da TF1 kanalı e-sporu farklı bir mecraya taşımak üzere. Şirket, e-spor temalı bir reality show programı yayınlayacağını duyurdu.

TF1, Nisan ve Mayıs aylarında “Gaming Inside Experience” isimli bir program yayınlayacak.

Program için 300 metrekarelik bir Gaming House oluşturulacak. 10 e-sporcu (5 kız ve 5 erkek) bu evde yaşayacak ve yarışacaklar. Sporcular, League of Legends‘ın Challenger Series‘e katılmak için günde 5 saat antrenman yapacaklar.

Türkiye’de E-Spor’dan Reality Show Çıkar mı?

E-spor, Türkiye’de de büyük ilgi görüyor. Bazı televizyon kanalları bazı turnuvaların finallerini yayınladı.

Peki Türkiye’de de e-sporla ilgili reality show programı yapılır mı? Sanırım bu konuda sadece Acun Medya’nın kapısı çalınabilir.

Yorumunuzu Paylaşın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: