spor hukuku Sporda Şiddet Taraftar Hakları

Fransız Taraftarlar Birliği, Ayakta Tribün Oluşturulmasında Israrcı

Fransız Ulusal Taraftarlar Birliği (Association Nationale des Supporters) ayakta tribün için ısrarcılar. Birlik, bu konuda bir rapor hazırladı ve raporu Fransa Futbol Federasyonu’na ve devletin çeşitli kademelerine sundu. “Ayakta Tribün Fransa’da da Mümkün Olmalı” başlıklı raporda tribün düzenlemeleri ile ilgili Avrupa Birliği, Fransa, UEFA ve Almanya başta olmak üzere bazı Avrupa ülkeleri mevzuatına değinildi.

Fransız Ulusal Taraftarlar Birliği (Association Nationale des Supporters) ayakta tribün için ısrarcılar. Birlik, bu konuda bir rapor hazırladı ve raporu Fransa Futbol Federasyonu’na ve devletin çeşitli kademelerine sundu.

Ayakta Tribün Fransa’da da Mümkün Olmalı” başlıklı raporda tribün düzenlemeleri ile ilgili Avrupa Birliği, Fransa, UEFA ve Almanya başta olmak üzere bazı Avrupa ülkeleri mevzuatına değinildi.

Türkiye’de de taraftarlar ayakta tribün istiyorlar. Her ne kadar fiilen neredeyse tüm tribünler ayakta tribün haline gelmiş olsa da, Türkiye’de de Almanya, İskoçya örnekleri dikkate alınabilir.

Türkiye’deki taraftar dernekleri, Avrupa’daki derneklerin çalışmalarını örnek almalı ve sosyal medyanın yanında hukuki platformlarda da haklarını aramalı.

 

Yorumunuzu Paylaşın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: