Sporda Şiddet

Ahmet Ağaoğlu’na Kınama

Türkiye ünlü golfçüleri ağırlamaya hazırlanırken, Türkiye Golf Federasyonu başkanı Ahmet Ağaoğlu büyük bir skandala imza attı. İddiaya göre, Ağaoğlu, bir foto muhabirine kafa atmış. Muhabir Cihat Ünal, Ağaoğlu‘ndan şikayetçi olmuş.

Türkiye Foto Muhabirleri Derneği bu olayı kınayan ve Ahmet Ağaoğlu’nu istifaya davet eden bir açıklama yapmış.

Derneğin açıklaması şöyle:

Belek’te düzenlenen  Dünya Golf Turnuvası’nda görevli olan Cihan Haber Ajansı muhabiri Cihat Ünal’a yapılan fiili saldırıyı kınıyoruz. Ülke tanıtımı için büyük önemi olan böyle bir organizasyonda, foto muhabirlerine, çalışacak gerekli ortamını oluşturmamakla birlikte, görevini yapmaya çalışan Cihat Ünal’a kafa atarak darp eden Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Türkiye’nin ilk profesyonel golf turnuvasına gölge düşürecek bir eyleme imza atmıştır. Ağaoğlu’nun yaptığı bu hareketi, nedeni ne olursa olsun kınıyoruz.

Salı akşamı düzenlenen basın toplantısından itibaren gazetecilere müdahale etmeyi kendine görev edinen Ağaoğlu, “Böyle soru mu olur?” gibi müdahalelerde bulunarak tepki çekmişti. Ağaoğlu’nun, turnuvanın ilk gününde ise Cihan Haber Ajansı foto muhabiri Cihat Ünal’a kafa atması kabul edilemez bir davranıştır. Türkiye Golf Federasyonu’nun başındaki isim olan Ağaoğlu, istifa etmelidir.

Meslektaşımıza geçmiş olsun dileklerimiz iletir, gazetecilere yapılan saldırıların her zaman karşısında olduğumuzu ve konunun takipçisi olacağımızı kamuoyuna duyuruyoruz.

TÜRKİYE FOTO MUHABİRLERİ DERNEĞİ YÖNETİM KURULU

Yorumunuzu Paylaşın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: